Duke folur për një konventë parlamentare javore të Partisë së tij për Drejtësi dhe Zhvillim (AKP) në Ankara, Erdogan tha se gjeneralët amerikanë që sfidonin thirrjet e Ankarasë për t’u tërhequr nga qyteti kurd i Manbixhit në Sirinë veriore, ende nuk kishin provuar një shuplakë otomane.

Erdoğan gjithashtu kritikoi edhe komentet nga gjenerali Paul E. Funk, komandanti i lartë i SHBA-ve në koalicionin kundër DEASH-it, i cilia ka thënë se “nëse Turqia godet Munbixhin, atëherë do të përballet me një përgjigje të ashpër”.

Meqë u hoqën maskat dhe u pa e vërteta, ka ardhur koha që disa gjëra të fliten haptazi”, tha Erdoğan.(Kliko poshtë dhe lexo me teper⤵⤵⤵)

Ata që thonë se do të përgjigjen ashpër, shihet se nuk e kanë provuar shuplakën osmane”, tha presidenti i Turqisë, Erdoğan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *